Aktuality

Hiporehabilitace a aktivity spojené s využitím koní.

Den otevřených dveří na Ryzáčku 

17. 6. 2023 se na Ryzáčku konala událost, která oslovila nejen místní obyvatele, ale i návštěvníky z okolí. Hiporehabilitační středisko otevřelo své brány a přivítalo veřejnost na akci nazvané „Den otevřených dveří.“ Tato jedinečná příležitost umožnila návštěvníkům nahlédnout do světa hiporehabilitace a zároveň si užít skvělou zábavu a kulturu.

Na začátku akce byly pro děti připraveny různé aktivity. Děti měly možnost se seznámit se zvířátky na Ryzáčku i vyzkoušet si péči o koně. 

Hlavním cílem akce však bylo seznámit veřejnost s aktivitami spolku, hiporehabilitací a jejím významem pro zlepšení pohybových a kognitivních schopností klientů. Ukázky děvčat ze zájmových kroužků a hipoterapie tak byly hlavním bodem programu. 

V rámci akce vystoupila také Dáša Rozsivalová, se svými čtyřmi koňmi. Dáša svým vystoupení představila divákům, kam až je možno zajít ve vztahu člověka a koně.. Její vystoupení, se čtyřmi koňmi ve volnosti ze země i ze hřbetu koně, oslovila mnoho návštěvníků, některé dojalo k slzám.

Jak je skvělou tradicí na této akcíi u Ryzáčku, nechyběla ani skupina Pracka, která svým živým hraním dokázala navodit skvělou atmosféru. Organizátoři se postarali o pestrou nabídku lahodných pochoutek, které uspokojily chuťové buňky všech přítomných.

Na závěr akce se děti návštěvníků měli možnost svést na koni, a pořadatelé nezapomněli poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu dne. Dobrovolníkům, dárcům a všem, kteří stojí za střediskem a jeho činností, bylo vyjádřeno srdečné díky za jejich podporu a úsilí.

Navzdory velkému množství akcí v okolí si Ryzáček dokázal přilákat své návštěvníky a my chceme upřímně poděkovat všem, kteří se akce zúčastnili a pomohli tímto způsobem podpořit hiporehabilitační středisko a jeho důležitou činnost. Děkujeme!

Čtěte také:

Den otevřených dveří

V sobotu 4. 6. 2022 proběhne u nás v Ryzáčku opět den otevřených dveří, na který Vás tímto srdečně zveme. Program pro návštěvníky začíná ve

Číst více

Chcete využít služeb ryzáčka?

Napiště nám, nebo zavolejte.