O nás

Hiporehabilitace a aktivity spojené s využitím koní.

Kdo jsme?

Dne 2. 10. 2006 vzniklo Občanské sdružení Ryzáček, které je nestátní neziskovou organizací zabývající se hiporehabilitací dětí i dospělých. V roce 2016 se naše občanské sdružení dle zákona transformovalo na spolek Ryzáček, z.s.

Naším posláním je zájmová činnost členů spolku, poskytovat služby v oblasti hiporehabilitace, napomáhat integraci zdravotně a sociálně znevýhodněných jedinců do společnosti a vytvořit kladné prostředí pro rozvoj dovedností zdravotně znevýhodněných osob. 

Jsme hrdými členy České hiporehabilitační společnosti (ČHS), která zaštiťuje kvalitu hiporehabilitačních služeb poskytovaných v České republice. V rámci ČHS splňujeme požadavky pro udělení statusu Střediska doporučené hiporehabilitace (SDH), což znamená, že máme v našem středisku odpovídající zázemí, vzdělané a kvalifikované pracovníky a adekvátně připravené koně, kteří mají specializační zkoušky, nebo se na ně připravují. Dále jsem vedeni i jako Středisko praktické výuky (SPV), což nás opravňuje k zajišťování odborných praxí pro odborníky, připravující se na práci v hiporehabilitaci. Během těchto praxí se její účastníci seznámí s naším provozem a vyzkouší si, jak práce u nás probíhá.

Chcete se o nás dozvědět více?

Historie

Personál

Chcete využít služeb ryzáčka?

Napiště nám, nebo zavolejte.