„Výcvik koně pro hiporehabilitaci I“. – sdružení má ve výcviku prvního koně.
zkušební projekt „Kroužek léčebně pedagogicko-psychologického ježdění“ . Kroužek pro děti navštěvující mateřskou a základní školu pro děti s více vadami na Masarykově ulici v Mohelnici, pod vedením p. Mgr. Pavla Klecha.
„Výcvik koně pro hiporehabilitaci II. Etapa“. Ve výcviku pro hiporehabilitaci jsou již tři koně různého tělesného rámce a povahy.
projekt „Kůň v terapii handicapovaných“, zaměřený na poskytování hiporehabilitace. Probíhají první hipoterapie s individuálními klienty, přichází klienti z denních stacionářů na aktivity s využitím koní.
vybudování nové venkovní pískové jízdárny, spolufinancováno z prostředků programu Ministerstva zemědělství LEADER ČR 2008 prostřednictvím projektu Hiporehabilitace na čerstvém vzduchu.
projekt „Kůň v terapii handicapovaných 2009“ – zaměřený na poskytování hiporehabilitace dětem a dospělým olomouckého kraje.
projekt zaměřený na přípravu a realizaci veřejných akcí a osvětu hiporehabilitace v olomouckém kraji.
projekt „S koněm v srdci“ – zaměřeno na poskytování hiporehabilitace dětem a dospělým z olomouckého kraje.
projekt určený ke koupi a výcviku nového koně pro hiporehabilitaci.
projekt „Dětské hřiště dětem“ – v areálu vzniklo malé dětské hřiště, nejen pro klienty sdružení.
realizace projektu „Můj přítel kůň“, podpořený z programu švýcarsko – české spolupráce. Zaměřený na pět hlavních aktivit: hipoterapie, aktivity s využitím koní, vzdělání pracovníků sdružení, veřejné akce a vzdělávací akce pro veřejnost spolu s předáváním know-how prostřednictvím vytvoření metodických příruček pro hipoterapii a aktivity s využitím koní.
Výstupy projektu, které se věnují hiporehabilitací znevýhodněných dětí a dospělých, tvoří počty provedených hiporehabilitačních jednotek během projektu a počty klientů hiporehabilitace. Ke všem aktivitám nechybí fotodokumentace a závěrečné zprávy projektů, jako vyhodnocení úspěšnosti realizovaného projektu.
projekt „Čarovná síla koně“ zaměřený na hipoterapii a aktivity s využitím koní pro znevýhodněné děti a dospělé osoby.
realizujeme projekt Aktivity a hry pro každého, pro neorganizované děti a mládež, včetně dětí a mládeže sociálně znevýhodněných.
realizován projekt “ Kreativně s koněm” zaměřený na podporu rozvoje dítěte prostřednictví hiporeabilitace a volnočasových aktivit.
občanské sdružení Ryzáček transformováno na Spolek Ryzáček a úspěšně zakončilo projekt Ryzáček 2016
se spolek umístil na 2. místě soutěže NROS Neziskovka roku 2017, Navázání spolupráce s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, realizace odborné praxe pro studenty oborů Aplikované pohybové aktivity a Fyzioterapie. Založení zookoutku pro nový program environmentalní aktivity pro děti. Konec roku 2017 jsme zakončili rozšířením naší kvalifikace pro poskytování služeb hiporehabilitace o status Středisko doporučené hiporehabilitace pro hipoterapii a psychoterapii pomocí koní
probíhal projekt Hiporehabilitační centrum Ryzáček 2018 zapojili jsme se do projektu Erasmus v rámci kterého u nás odbornou praxi v oblasti hiporehabilitace absolvovali studenti z různých koutů světa (Čína, Vietnam, Brazílie, Kanada a Nizozemí). Naše fyzioterapeutka přednášela na konferenci České hiporehabilitační společnosti na téma ,,Vliv hipoterapie na vybrané pohybové aspekty u dětí s dětskou mozkovou obrnou také se zúčastnila mezinárodní konferenci společnosti HETI v Dublinu s posterovým sdělením.
V roce 2019, jsme se stejně jako v předchozích letech, naplno věnovali hiporehabilitaci, pořádání kurzů a workshopů pro odbornou i laickou veřejnost. Pro děti jsme pořádali kroužky a jarní i letní tábory.
V dubnu jsme měli velké zpestření, a to díky České televizi, která u nás natáčela přímý přenos “Duety pro Kuře”. Už tradičně se náš spolek zapojil do “Dobrovolnického dne” firmy SIEMENS, která k nám každoročně posílá velký počet nadšenců, co nám ochotně pomáhají i s fyzicky náročnější prací. V roce 2019 byl Ryzáček z.s. za svoji práci odměněn 2.místem v kategorii „Nejaktivnější středisko“, kterou vyhlásila ČHS (Česká hiporehabilitační společnost).
Rok 2020 rokem změn a omezení pro celou společnost, takže i činnosti našeho střediska se to znatelně dotklo. V dubnu jsme museli zcela zastavit náš provoz, ale díky výjimce MZ ČR a ČHS jsme od května do listopadu, za dodržování stanovených hygienických pravidel, organizovali intenzivní týdny hipoterapie ve fyzioterapii a ergoterapii (HTFE), hipoterapii v sociální pedagogice a praxi (HPSP) a opět jsme spustili volnočasové kroužky.
V měsíci červenci a srpnu jsme k tomu přidali ještě 6 turnusů letních příměstských táborů. Tyto tábory byly pořádány díky projektu MPSV bez jehož dotačního projektu CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/0011533. Ve spolupráci s MAS Mohelnicko jsme v červenci uspořádali také kreativní odpoledne, kdy účastníci originálním způsobem zdobili trička.
Tento rok přinesl i několik úprav v našem areálu – pro zvýšení pohodlí našich hostů, jsme koupili stan, pro drobnou zvěř jsme pořídili ohrádky a v listopadu jsme po provedení nutných terénních úprav postavili novou, prostornější sedlovnu.
Rok 2021 pro nás nebyl zrovna tím nejšťastnějším. V létě jsme museli řešit operaci a zdravotní komplikace u Beatuse, tímto bychom chtěli ještě jednou poděkovat všem, kteří nám přispěli na jeho léčbu. Na podzim jsme se museli rozloučit s dlouholetým čtyřnohým kolegou a parťákem Aronem, který byl naším velkým učitelem a miláčkem klientů.
Ale abychom nebyli jen negativní, tak v roce 2021 byl Ryzáček vidět na Mezinárodní konferenci k 30. výročí ČHS, kde přednášela naše fyzioterapeutka Mgr. Hana Bednáříková na téma Efekt hipoterapie u dětí se spasmatickou formou dětské mozkové obrny – pilotní studie.
A na členské schůzi ČHS byla do síně slávy uvedena naše koňská zakladatelka Keily.
V únoru roku 2022 náš tým obohatil příchod Ducka a Kamelie. Tento rok se tak nesl v duchu seznamování stáda a členů týmu s novými parťáky a jejich intenzivní výcvik, aby mohli být brzy zařazeni do chodu Ryzáčka.
Jinak v roce 2022 opět probíhali zájmové kroužky a letní tábory pro děti. Po delší odmlce jsme pro Vás zorganizovali halloweenskou stezku odvahy, která měla velký úspěch.
V rámci vzdělávání u nás proběhly 4 vzdělávací víkendy pod záštitou ČHS.