Naše koně

Hiporehabilitace a aktivity spojené s využitím koní.


Zpět na O nás

Naše koně

Koně jsou nedílnými a velmi důležitými členy našeho hiporehabilitačního týmu. Jsou to naši spolupracovníci, pomocníci, učitelé a v neposlední řadě věrní kamarádi.

Koně v Ryzáček, z.s. jsou vycvičení pro účely hiporehabilitace na základech principů horsemanshipu dle Pata Parelliho. Princip tohoto přístupu je v nenásilné komunikaci koně s člověkem a ve využívání přirozených vlastností koně a jeho řeči těla. Naši koně ovládají základy drezury i parkurového skákání, jsou cvičeni k obecné všestrannosti.

Koně v Ryzáček, z.s., kteří jsou již zařazeni do provozu, mají složené zkoušky pro koně a pony zařazené do hiporehabilitace a to pro hipoterapii ve fyzioterapii a ergoterapii, hipoterapii v psychiatrii a psychologii, hiporehabilitaci v pedagogice a sociální praxi a kontaktní terapii.

Filly

Filly je kobylka menšího vzrůstu, v kohoutku je vysoká 155 cm a má zkoušky z tahu. Jejím původním domovem byli Radvanice u Adršpašských skal. Do spolku přišla díky dotaci od nadačního fondu „Pomozme dětem žít lépe“ z Olomouce. Filly má velmi příjemný charakter a její roční intenzivní výcvik nám pomohl rozšířit a zkvalitnit služby v oblasti aktivit s využitím koní i hipoterapie. Filly je prvním koněm ve vlastnictví spolku Ryzáček a funguje ve všech aktivitách Ryzáčka.

Filly

plemeno: Českomoravský belgik

narozena: 17. 4. 2006

matka: Finta

otec: Korbus

pohlaví: klisna

barva: tmavý ryzák

v Ryzáčku od: 4.6.2010

majitel koně: Ryzáček, z.s.

adoptivní rodina: Jarka, Honza a Eliška Kurucovi 

certifikace: Hipoterapie v fyzioterapii a ergoterapii (HTFE), Hiporehabilitace v pedagogice a sociální praxi, (HPSP), Hipoterapie v psychiatrii a psychologii (HTP) a kontaktní terapie

Saze

Saze k nám přišla jako posila pracovního týmu na veřejné akce a do kroužku Krasojezdec. Saze dříve pracovala na Ovčí farmě v Brníčku a do spolku přišla v srpnu 2014 i s dvouměsíčním hřebečkem. Saze je povahou klidná a vyrovnaná kobylka, zvyklá pracovat s lidmi. Využíváme ji ve všech aktivitách Ryzáčka. V roce 2016 získala certifikát pro hipoterapii ve fyzioterapii a ergoterapii a Hiporehabilitaci v pedagogice a sociální praxi.

Saze

plemeno: Welsh Part-Bred

narozena: 8. 8. 2008

matka: Liza

otec: Sackville Sambo

pohlaví: klisna

barva: vraník

v Ryzáčku od: 1. 10. 2014

majitel koně: Ryzáček, z.s.

certifikace:  Hipoterapie v fyzioterapii a ergoterapii (HTFE), Hiporehabilitace v pedagogice a sociální praxi, (HPSP), Hipoterapie v psychiatrii a psychologii (HTP) a kontaktní terapie

Pretoria Beatus alias Bíty

Beatus byl zakoupen jako roční hříbě v listopadu 2018 a ponechán na pastvinách v hřebčíně Pretoria. Koncem června 2019 byl dovezen k nám do Ryzáčku. Beatus se seznamuje s prostředím a je postupně připravován k budoucímu hiporehabilitačnímu výcviku.

Pretoria Beatus alias Bíty

plemeno: Welsh Cob, sekce D

narozen: 18.5. 2017

matka: Bergtor Black Rose

otec: H-S Lord Thomas

pohlaví: valach

barva: hnědák

v Ryzáčku od: 2019

majitel koně: Ryzáček, z.s.

certifikace: v přípravě

Magic Jack

Jacka nám zapůjčil pan Miloslav Smékal a přišel k nám v dubnu 2020. Jack se připravuje pro budoucí kariéru hiporehabilitačního koně. Díky jeho povaze výcvik probíhá hladce.

Magic Jack

typ: teplokrevný

narozen: 28.2.2016

pohlaví: valach

barva: ryzák

v Ryzáčku od: 2020

majitel koně: Miloslav Smékal

certifikace: v přípravě

Chcete využít služeb ryzáčka?

Napiště nám, nebo zavolejte.


Kontakt